Ifjúsági VB –Montesilvano – Molnár Béla, csapatkapitány beszámolója

9. forduló

Juhász Ágoston nemzetközi mesteri normát teljesített

Az élmezőnyben szereplő magyar versenyzők közül Juhász Ágostonnak sikerült győzelemmel előrelépnie, így 7 ponttal az U18 korcsoport 4. helyén áll. Mindemellett a 9 fordulót követően 2525-ös teljesítményével már nemzetközi mesteri normát ért el. Gratulálunk neki a teljes küldöttség nevében!

Mátyássy Lázár (U14) nagyon közel volt a teljes pont megszerzéséhez, de végül döntetlent játszott. Király Lilla sötéttel nem tudta tartani a kazah nemzetközi mester Nurmanova Alua királyszárnyi támadását, így 5 ponttal a 33. helyen áll.

Sikerülhetett volna jobban is ez a forduló, hiszen több táblán is elszórtunk félig megszerzett pontokat, Lázár mellett Stefi is esélyes állásból engedte ki ellenfelét.

Eredmények a 9. fordulóban

Juhász Ágoston a spanyol Cesar Maestre Bernardo ellen világossal ült asztalhoz a 9. fordulóban. A Najdorf változatban gyorsan letértek a fővonalakról, ahol Ágoston oldotta meg jobban a hadállás problémáit, a g vonalon veszélyes fenyegetéseket hozott létre az ellenkező oldali sáncolás stratégiáját követve. Jól centralizálta a futóját és a 22. lépésben már egy szép bástyaáldozat után döntő támadásra érettre a hadállása. Miután kockázat nélküli megoldása is volt a pozíciónak, inkább a biztos mellett döntött és a saját stílusában nyerte meg a játszmát, teljesítve ezzel nemzetközi mester normáját. Ebben a rangos mezőnyben mindemellett kiváló versenyzéssel a dobogó közelébe verekedte magát. Mai ellenfele az izlandi Domalcsuk-Jonasson Alexander lesz, ahol sötét színnel kell asztalhoz ülnie. A norma meg van, most már az érem a cél!

A 10. forduló párosítása

Felgyorsulnak az események, holnap délelőtt 9.30-kor lesz a VB utolsó fordulója. Ahogy a lenti táblázatban látjuk, az éremszerzésre csak Ágostonnak van esélye, de a hajrában még néhány versenyzőnk beérhet az 1-10 helyezések valamelyikére, ami ebben a mezőnyben kiemelkedő teljesítmény.

Egy hosszú verseny véghajrájához érkeztünk, sokakon már látszik a fáradtság, hiszen közel két hete zajlik az esemény. Ilyenkor kerül elő a fizikai állóképességbe fektetett energia, az általános erőnlét és az akarati tényezők. A kiegészítő sportoknak bizony nagy jelentősége van. A mai ebéd utáni sétánkon az U18 mezőnyben élen álló Grebnyev Alexanderral futottunk össze, aki szintén a tengerparton rótta a köröket. Ahogy bennünket, úgy őt sem riasztotta el a borús szeles idő, kell a friss levegőn végzett fizikai mozgás, mielőtt a délutáni négy órás szellemi csatát megkezdjük.